Vyberte položku Stránka

Ukrajina: USA a NATO sa zahrávajú s ohňom

od | dec 12, 2021 | Svet, Socializmus vs Kapitalizmus

Ukrajina: USA a NATO sa vo svojej najnovšej protiruskej kampani zahrávajú s ohňom

Iste ste si všimli masívnu a neustále sa stupňujúcu politickú a propagandistickú kampaň vedenú a koordinovanú administratívou a spravodajskými službami Spojených štátov Amerických proti Ruskej federácii. V súvislosti s vývojom politickej situácie na Ukrajine je Ruská federácia neustále obviňovaná z agresívnych úmyslov a z konkrétnej prípravy vojny na Ukrajine.

Pre vyváženie jednostranných informácií a komentárov, ktoré prijímajú občania Slovenska výlučne od cielene zaujatých a metodicky jednostranne orientovaných politikov a médií Denník Iskra uverejňuje vo voľnom preklade komentár Johna Wojcika zo známeho britského ľavicového denníka Morning Star (Ranná hviezda).

Správy o ruskej „agresii“ proti Ukrajine sú navrhnuté a dávkované tak, aby šírili strach a približovali národy k NATO – dúfajme, že to už ďalej nepôjde, hovorí JOHN WOJCIK

Médiá hlavného prúdu na čele s New York Times a MSNBC zintenzívňujú kampaň, ktorá by mohla vyústiť do vojenskej akcie NATO a USA proti Rusku. K prebiehajúcim útokom na Čínu chcú zrejme pridať protiruskú kampaň.

Ak sa dá veriť týmto korporátnym tlačovým výstupom, „hromadenie jednotiek“ Ruska na jeho vlastnom území blízko ukrajinských hraníc je dôkazom nebezpečenstva. Nehovoria nič o tom, že americké jednotky pod rúškom NATO v už reálne na Ukrajine cvičia pravicovú armádu na boj s Ruskom.

Denník The Times v pondelok uviedol, že Ukrajinci v roku 2014 „zosadili“ prezidenta priateľského k Rusku a že sú „čoraz viac za“ „pripútanie svojej krajiny“ k západným inštitúciám.

V skutočnosti sa stalo to, že USA odkryli spomienku na známeho fašistického vodcu Stepana Banderu z obdobia 2. svetovej vojny a podporili jeho hnutie na uskutočnenie prevratu proti „proruskému“ prezidentovi Viktorovi Janukovyčovi, ktorý bol legitímne zvolený samotným ukrajinským ľudom. Jeho zločinom bolo, že odmietol ustúpiť pred požiadavkami EÚ a MMF, aby boli na Ukrajine uvalené protiľudové úsporné opatrenia. Namiesto toho požiadal Rusko o ekonomickú pomoc.

To viedlo k fašistickému prevratu a novej vláde, ktorá zakázala opozičné politické strany vrátane široko podporovanej Komunistickej strany Ukrajiny. Dokonca zakázala používanie ruského jazyka, ktorý je primárnym jazykom 40 % a viac Ukrajincov. Ako odmenu za fašistickú podporu prevratu dosadila aj známych fašistov do čela polície a armády Ukrajiny.

Požiadavkou protiruskej kampane na Ukrajine je potlačenie ruského jazyka a podpora extrémneho ukrajinského nacionalizmu. Súčasný prezident Volodymyr Zelenskyj zrazu v týchto dňoch hovorí na verejnosti po ukrajinsky, aj keď sa preslávil za dlhé roky pôsobenia ako ruský komik na Ukrajine.

Nová pravicová ukrajinská vláda krátko po svojom nástupe k moci zavraždila stovky odborových predákov a aktivistov. Spomedzi svojich mnohých zločinov fašistická vláda, ktorú teraz USA chvália ako maják demokracie, tiež otvorila krajinu predaju a používaniu potravín pestovaných v kontaminovaných oblastiach v blízkosti jadrového reaktora v Černobyle, kde došlo k ekologickej jadrovej havárii v roku 1986. „Proruská“ vláda zvrhnutá fašistami predtým zakázala predaj a používanie potravín vypestovaných v oblastiach kontaminovaných jadrovou elektrárňou.

V pondelkovom článku New York Times sa úplne nespomína skutočnosť, že keď došlo k zániku Sovietskeho zväzu, NATO súhlasilo, že sa nebude rozširovať ani o centimeter územia na východ. Takmer okamžite porušilo túto zmluvu a presunulo jednotky, vrátane amerických síl, do krajín ako Poľsko, Česká republika, Maďarsko a ďalších – ktoré všetky boli súčasťou bývalej aliancie Varšavskej zmluvy pod vedením Sovietskeho zväzu.

S cieľom drzej urážky a „oslavy“ rozkladu ZSSR NATO presunulo jednotky aj do krajín, ktoré pred tým boli súčasťou samotného Sovietskeho zväzu, vrátane Lotyšska a Litvy. Bývalé sovietske republiky ako Bielorusko, ktoré odmietajú kontrolu NATO alebo inváziu, končia s postihmi prísnymi sankciami. NATO a USA tiež nehanebne cvičili a cvičia vojakov na Ukrajine.

Jadrové rakety boli umiestnené v Nemecku, iba 10 minút letu od Moskvy, ak by boli odpálené, čo je ďalšie porušenie dohôd uzavretých na konci studenej vojny. Ak by sa jadrové rakety presunuli na Ukrajinu, ľuďom v Moskve by to poskytlo menej ako päť minút na reakciu pred ich dopadom. Predstavte si, čo by robili USA, keby existovali ruské vojenské základne v Kanade, Mexiku alebo v Karibiku. Spojené štáty majú po celom svete viac ako 700 základní, z ktorých mnohé obklopujú Rusko zo všetkých strán. Naproti tomu Rusko má len jediné vojenské zariadenie mimo svojich hraníc, v Sýrii.

Čiastočným dôvodom možnej západnej agresie proti Rusku je nekonečná túžba a snaha západných monopolov na Ruské zdroje a ovládnutie trhu s fosílnymi palivami, na ovládnutie svetového energetického trhu. USA si už prostredníctvom sankcií vynútili pozastavenie uvedenia do prevádzky dokončeného ruského plynovodu Nordstream II, určeného na dodávky zemného plynu do Nemecka a Európy. Motiváciou pre sabotovanie plynovodu nebola snaha o ochranu životného prostredia, ako znie oficiálna verzia ale skôr prinútiť Európu, aby namiesto ruského zemného plynu nakupovala bridlicový plyn, ktorý pretláčajú do Európy americkí magnáti, ťažiari a obchodníci s fosílnymi palivami. Ide samozrejme o plyn drahší a súčasne o vytvorenie závislosti Európy na USA!

Jednou z poburujúcich „obáv“, ktoré vyjadrili USA vo svojej súčasnej rusofóbnej kampani je ruská kontrola nad oblasťou Krymu, ktorú od roku 1954 spravovala Ukrajinská sovietska socialistická republika a neskôr Ukrajina so súhlasom Moskvy.

Keď došlo k zániku ZSSR, všetci, vrátane USA, podporovali ponechanie kontroly nad námornou základňou na Kryme s jadrovými zbraňami pod ruskou kontrolou, pretože nikto nechcel riskovať, že sa takáto základňa dostane do nezodpovedných rúk, čo by sa stalo, ak by Inštalovaná vláda v Kyjeve prevzala nad ňou kontrolu.

Vidiac prenasledovanie, ktoré fašistická ukrajinská vláda uplatňovala na etnických Rusoch všade na Ukrajine, väčšinová ruská populácia na Kryme v roku 2014 hlasovala za prechod Krymu späť pod správu svojho regiónu do Ruska, čím sa tiež znížilo nebezpečenstvo, ktoré by predstavovali fašisti v prípade kontroly nad tamojšou námornou základňou.

S cieľom dosiahnuť ekonomickú kontrolu nad Ruskom presadzujú západné kapitalistické záujmy plnohodnotné úsilie premeniť Ukrajinu na svoju základňu proti Rusku. Rusi poznamenávajú, že zákony proti používaniu ruského jazyka a pozvanie ukrajinskej vlády západným krajinám, aby prišli a urobili s nimi spoločné vojenské manévre, sú príkladmi toho, ako sa to robí.

„Bez preháňania môžeme povedať, že priebeh nútenej asimilácie etnicky čistého ukrajinského štátu voči Rusku je vo svojich dôsledkoch porovnateľný s použitím zbrane hromadného ničenia proti nám,“ napísal nedávno ruský prezident Vladimír Putin v reflexii na pocity veľkej väčšiny Rusov vrátane jeho politických oponentov.

Medzi Ukrajinou a Ruskom bol po stáročia blízky vzťah. V skutočnosti je Kyjev, teraz hlavné mesto Ukrajiny, historickým miestom založenia samotného Ruska v staroveku. Obľúbení ruskí spisovatelia pochádzajú z Ukrajiny. Dlhoročný sovietsky vodca Leonid Brežnev, ktorý bol vo funkcii v rokoch 1964 až 1982, bol tiež Ukrajinec.

Existujú milióny Ukrajincov a Rusov, ktorí sú súčasťou tých istých rodín. Aktuálne prieskumy verejnej mienky uverejnené pravicovou ukrajinskou vládou ukazujú rovnomerné rozdelenie medzi tými, ktorí sú za členstvo v NATO, a tými, ktorí sú proti. Prieskumy nezávislých organizácií z roku 2012 však ukázali len 10-12 percent občanov, ktorí boli za členstvo v NATO. To vysvetľuje zápal, s akým pravicová vláda v Kyjeve presadzuje svoje protiruské snahy.

Svet si nemôže dovoliť, aby NATO a USA presadzovali svoju nebezpečnú kampaň proti Rusku. Svet má príliš veľa potrieb, ktoré možno vyriešiť iba medzinárodnou spoluprácou. Nepriateľstvo USA a NATO voči Rusku neprospieva nikomu okrem vojenských kruhov a firemných energetických záujmov, ktoré stoja za toľkými problémami vo svete.

Dúfajme, že prezident Biden to bude mať na pamäti pri ďalších rozhovoroch s prezidentom Putinom. Po tých súčasných aktuálnych rozhovoroch to žiaľ tak nevyzerá. Vojnoví jastrabi ochotní riskovať konflikt s Ruskom sú tí istí ľudia, ktorí sú proti Bidenovmu ekonomickému programu doma v USA.

denník Iskra

denník Iskra

Ľavicovo-vlastenecký denník

Podporte nás

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia.

Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu. Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

PODPORTE NÁS

denník Iskra sk

Aké sú výhody online kasín pre slovenských hráčov?

Na Slovensko je hranie v kasínach o skutočné peniaze výhodnejšie, pretože: Virtuálne výherné automaty sú k dispozícii v Bratislave aj v iných lokalitách; mnohé spoločnosti ponúkajú ako alternatívu k webovej stránke mobilné aplikácie, ktoré vám umožnia hrať z telefónu vo vhodnom čase, napríklad počas cesty v dopravnom prostriedku a podobne; Používatelia majú prístup k stovkám rôznych slotov od rôznych poskytovateľov, bingo, kartové hry, vrátane živého krupiéra, televízne hry a ďalšie druhy zábavy nie vždy k dispozícii v takejto rozmanitosti v jednej offline inštitúcii; Môžete získať ďalšie výhody z bonusov a propagačných akcií spoločností; Pred výberom portálu hazardných hier a zábavy venujte pozornosť nasledujúcim nuansám: Dostupnosť licencie. Potvrdzuje, že organizácia spĺňa stanovené regionálne normy. Licencia tiež výrazne zvyšuje pravdepodobnosť poctivosti portálu a dobrých výnosov v hrách. Licenčné údaje nájdete spravidla v suteréne oficiálnej webovej stránky alebo v časti "O nás". Dostupnosť bonusov. Najlepšie online herne v Slovensko na https://onlinecasino-sk-24.com/ ponúkajú špeciálny uvítací balíček pre nových hráčov a vernostný program pre stálych zákazníkov. Výber hracích automatov a počet poskytovateľov, s ktorými stránka spolupracuje. Čím viac ich bude, tým lepšie. Je dôležité, aby všetky automaty mali licenciu, pretože od toho závisí spravodlivosť hry. Ďalším kritériom môže byť dostupnosť bezplatných hier vrátane najlepších automatov. Podpora. Čím viac komunikačných kanálov stránka ponúka, tým lepšie. Nepochybnou výhodou je prítomnosť ukrajinského telefónneho čísla. Je dôležité, aby podpora komunikovala najmä v ukrajinčine alebo ruštine. Je žiaduce, aby podporná služba fungovala nepretržite. Recenzie hráčov. Stojí za to venovať pozornosť používateľovi "Casino Rating in Slovakia", najmä pokiaľ ide o platby. To pomôže vopred sa dozvedieť o možných "úskaliach" spoločnosti alebo naopak o jej nezjavných výhodách, ako aj určiť návratnosť hazardných zdrojov. Dostupnosť mobilných aplikácií alebo prispôsobivosť. To vám umožní hrať v mobilnom kasíne o skutočné peniaze bez prístupu k počítaču, napríklad na cestách. Vďaka takémuto podrobnému hodnoteniu si každý čitateľ zo Slovenska bude môcť vytvoriť samostatný zoznam obľúbených hazardných portálov, v ktorých si môže byť stopercentne istý a môže sa spoľahnúť na poctivú a transparentnú hru.

Vyhlásenie autora

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Iskra médiá, s. r.o.. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Iskra médiá, s. r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Iskra médiá, s. r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor.

Podporte denník Iskra

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia. Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu.
Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

denník Iskra

denník Iskra

Ľavicovo-vlastenecký denník

Podporte nás

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia.

Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu. Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

PODPORTE NÁS

denník Iskra sk

Aké sú výhody online kasín pre slovenských hráčov?

Na Slovensko je hranie v kasínach o skutočné peniaze výhodnejšie, pretože: Virtuálne výherné automaty sú k dispozícii v Bratislave aj v iných lokalitách; mnohé spoločnosti ponúkajú ako alternatívu k webovej stránke mobilné aplikácie, ktoré vám umožnia hrať z telefónu vo vhodnom čase, napríklad počas cesty v dopravnom prostriedku a podobne; Používatelia majú prístup k stovkám rôznych slotov od rôznych poskytovateľov, bingo, kartové hry, vrátane živého krupiéra, televízne hry a ďalšie druhy zábavy nie vždy k dispozícii v takejto rozmanitosti v jednej offline inštitúcii; Môžete získať ďalšie výhody z bonusov a propagačných akcií spoločností; Pred výberom portálu hazardných hier a zábavy venujte pozornosť nasledujúcim nuansám: Dostupnosť licencie. Potvrdzuje, že organizácia spĺňa stanovené regionálne normy. Licencia tiež výrazne zvyšuje pravdepodobnosť poctivosti portálu a dobrých výnosov v hrách. Licenčné údaje nájdete spravidla v suteréne oficiálnej webovej stránky alebo v časti "O nás". Dostupnosť bonusov. Najlepšie online herne v Slovensko na https://onlinecasino-sk-24.com/ ponúkajú špeciálny uvítací balíček pre nových hráčov a vernostný program pre stálych zákazníkov. Výber hracích automatov a počet poskytovateľov, s ktorými stránka spolupracuje. Čím viac ich bude, tým lepšie. Je dôležité, aby všetky automaty mali licenciu, pretože od toho závisí spravodlivosť hry. Ďalším kritériom môže byť dostupnosť bezplatných hier vrátane najlepších automatov. Podpora. Čím viac komunikačných kanálov stránka ponúka, tým lepšie. Nepochybnou výhodou je prítomnosť ukrajinského telefónneho čísla. Je dôležité, aby podpora komunikovala najmä v ukrajinčine alebo ruštine. Je žiaduce, aby podporná služba fungovala nepretržite. Recenzie hráčov. Stojí za to venovať pozornosť používateľovi "Casino Rating in Slovakia", najmä pokiaľ ide o platby. To pomôže vopred sa dozvedieť o možných "úskaliach" spoločnosti alebo naopak o jej nezjavných výhodách, ako aj určiť návratnosť hazardných zdrojov. Dostupnosť mobilných aplikácií alebo prispôsobivosť. To vám umožní hrať v mobilnom kasíne o skutočné peniaze bez prístupu k počítaču, napríklad na cestách. Vďaka takémuto podrobnému hodnoteniu si každý čitateľ zo Slovenska bude môcť vytvoriť samostatný zoznam obľúbených hazardných portálov, v ktorých si môže byť stopercentne istý a môže sa spoľahnúť na poctivú a transparentnú hru.