Vyberte položku Stránka

Týždeň vlastizrady a začiatok straty suverenity SR  

od | dec 19, 2021 | Komentáre

Týždenník Denníka Iskra 50/2021

V 50 týždni toho roku, sa súčasná servilná antiľudová vláda dopustila celkom štyroch  ohavností:

Ihneď na začiatku týždňa sa zapísali prvou ohavnosťou príslušníci PZ pred NR SR zadržaním organizátorov  protestu záchranárov a zdravotníkov a samotným aktom rozpustenia oprávneného a legitímneho protestu ľudí, ktorí sú v súčasných podmienkach nesmierne dôležití v slovenskom zdravotníctve a ktorí nič iné nechceli len upozorniť vládu a verejnosť na žalostný nedostatočný ekonomický stav svojej profesnej komunity.

S druhým ohavným činom sa mohla verejnosť oboznámiť predovšetkým v zahraničnej tlači. Vyčnieva v ňom minister vnútra SR, ktorý samozrejme s vedomým vlády podpísal ako jediný zástupca krajín V4 súhlas s prijímaním stoviek migrantov afganského pôvodu. Ide o Afgancov ktorí spolupracovali s americkými vojenskými silami počas ich vojenského pobytu v čase okupácie Afganistanu.

Tretiu ohavnosť predviedli opäť príslušníci PZ na pokyn najvyšších predstaviteľov policajného zboru, keď bezdôvodne zadržali predsedu najsilnejšej politickej strany parlamentnej opozície a štvornásobného predsedu vlády SR Róberta Fica a to tesne pred avizovaným autoprotestom. Podobné praktiky by mali každému súdnemu občanovi Slovenskej republiky pripomenúť tridsiate minulého storočia v Nemecku v časoch nástupu Hitlera k moci, fašistické a nacistické praktiky najväčších svetových zločincov .

Snáď najnebezpečnejší ohavný čin týždňa je ten štvrtý, ktorý schválila vláda SR a v súčasnosti putuje do NR SR. Ide o návrh zmluvy o „obrannej“ spolupráci so Spojenými štátmi americkými vo veci prítomnosti amerických vojakov na našom území.

Áno, vážení poslucháči a čitatelia. Tieto Vianoce môžu byť poslednými Vianocami suverénnej Slovenskej republiky.

Hnacími motormi tejto zmluvy, ktorá sa dá nazvať i „Zmluvou o dobrovoľnej strate suverenity Slovenskej republiky“ sú zapredanci minister obrany Jaroslav Naď a jeho kolega minister zahraničných veci  Ivan Korčok. Tí bombastickým, exhibionistickým propagandistickým spôsobom na samostatnej tlačovej konferencii predstavili verejnosti návrh tejto dohody, ktorá je vraj pre Slovensko tou najlepšou garanciou zabezpečenia mieru.

Sme iba krôčik od úplnej straty suverenity Slovenskej republiky, lebo:

– Dohoda legitimizuje prítomnosť príslušníkov americkej armády a vojenských spravodajských služieb USA na území SR

– Umožňuje prítomnosť amerických zbraní vrátane nukleárnych na území SR . Toto nás vystavuje ako terč v strednej Európe.

– Ústava a zákony slovenskej republiky nebudú v prípade krízových situácií a konkrétnej žiadosti americkej strany rešpektované a budú podriadené tejto dohode.

Štáty, do ktorých raz vstúpila americká armáda, sa jej nikdy mierovými prostriedkami nezbavili. Toto nie je dočasný pobyt. Slovensko takú dohodu nie len že nepotrebuje, ale aj nemôže chcieť.

Štátotvorný národ Slovákov podpisom tejto dohody a jej následnou ratifikáciou prezidentským palácom stratí kontrolu nad svojim teritóriom a stráca suverenitu.

Vlastenci, niet iného riešenia. Treba ísť von, na námestia a do ulíc. Treba to odmietnuť prostredníctvom  občianskeho  vlasteneckého odporu.

 

Jalal Suleiman, Peter Nišponský

Audio: Peter Jurečka

 

denník Iskra

denník Iskra

Ľavicovo-vlastenecký denník

Podporte nás

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia.

Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu. Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

PODPORTE NÁS

denník Iskra sk

Vyhlásenie autora

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Iskra médiá, s. r.o.. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Iskra médiá, s. r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Iskra médiá, s. r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor.

Podporte denník Iskra

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia. Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu.
Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

denník Iskra

denník Iskra

Ľavicovo-vlastenecký denník

Podporte nás

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia.

Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu. Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

PODPORTE NÁS

denník Iskra sk