Vyberte položku Stránka

Týždeň s Iskrou (45/2021)

od | nov 14, 2021 | Komentáre

Politický týždeň s Iskrou (8 – 14. 11. 2021)

Uprostred stupňujúceho cielene zorganizovaného rozkolu v slovenskej spoločnosti, kde vládnuca buržoázia dokázala presadiť zástupnú tému očkovaných proti neočkovaným, dala o sebe vedieť prezidentka Zuzana Čaputová ako garant tejto antiľudovej vlády.

Prezidentka Čaputová dala o sebe vedieť aj uprostred stupňujúcej sa vládnej brutality zo strany príslušníkov policajného zboru a verbálnymi prejavmi predstaviteľov súčasnej vlády SR, ktorí komentujú prirodzené správanie sa bežných ľudí slovníkom používaným zákazníkmi podnikov štvrtej cenovej skupiny. Nikdy doposiaľ sme  totiž na politickej scéne a z úst ústavných činiteľov, ani v súkromí, ani v médiách nepočuli hanebné výrazy na adresu občanov akými sú “hajzli”, “opice”, “extrémisti”, “fašisti”, “dezoláti”… aťď.

Prezidentka arogantne reaguje na otázky časti poslancov Národnej rady SR o tom, čo by robila v prípade, ak jej doručia podpisy ďalších 600.000 občanov SR o referendových otázkach smerujúcich k zmene ústavy a pádu tejto negramotnej vlády. Prezidentka Čaputová využila otázky k tomu, aby opäť verbovala vládu k väčšiemu rozkolu v spoločnosti cez tvrdšie opatrenia pod zámienkou šírenia Covidu-19. Tvrdšie opatrenia z hláv vládnucej koalície dorazili na schválenie do parlamentu v skrátenom legislatívnom konaní, kde navrhovatelia vyvíjajú enormný tlak na ľudí práce aby sa dali zaočkovať. Práve na tých, ktorí musia pracovať, aby uživili svoje rodiny a nemajú iné východisko ako podriadiť sa fašistickým metódam nátlaku a diktátu. A navyše, ešte aj na svoje náklady.

Prezidentka Slovenskej republiky prakticky zobrala na seba všetky riziká spojené so stratou občianskych práv a slobôd zaručených Ústavou Slovenskej republiky. Prečo vyvíja túto iniciatívu? Koho rozkazy plní prezidentka SR?

Nemôžeme si nevšimnúť ani veľké teatrálne vystúpenie predstaviteľov EÚ v súvislosti s migračnou krízou na bielorusko-poľských hraniciach. Migranti zostávajú v zajatí nemeckých sľubov o tom, že sú v Nemecku vítaní a sľubmi Poľska plniť podmienky šengenského priestoru. V prípade Maďarska v roku 2015 EÚ ohovára premiéra Orbána pri budovaní múru, a tu v tomto prípade je už zodpovedný samotný Putin. Nepochopiteľná  politika Európanov s veľkou dávkou pokrytectva v priamom prenose.

Konferencia OSN o zmene klímy (COP 26) v Glasgowe potvrdila len jediné: Dohodli sme sa, že sa dohodneme, sme pokrytci a diletanti, záujmy nadnárodného kapitálu sú nám stále prednejšie ako záujmy prežitia ľudstva.  Plné priehrštia vzletných slov, bombastické vyjadrenia svetových lídrov – a skutek utek. Hanebné odmietnutie bohatých dodržať sľub chudobným sveta naďalej otravuje rokovania o klíme, rovnako ako ich neochota kompenzovať klimatické škody spôsobené zraniteľným rozvojovým krajinám. Daň za to zaplatia naše deti a naši vnuci.

Prichádza nový týždeň, počas ktorého v takom dezolátnom stave Slovenskej republiky si pripomíname 32. výročie “Nežnej revolúcie”. Udalosť, ktorá bude pre mnohých zapísaná už nie ako Nežná revolúcia, ale ako symbol zrady ideálov, podvodu na občanoch. Deň, kedy sme začali kráčať v systéme novej triedy zbohatlíkov, ktorá rozbila Československú socialistickú republiku, rozkradla spoločný majetok, zdevastovala našu sebestačnosť vo všetkých oblastiach, zničila ľudské hodnoty a morálku našich otcov a dedov.

Deň, ktorý z občana urobil otroka vo vlastnej krajine.

Jalal Suleiman a Martin Pakozdy

 

denník Iskra

denník Iskra

Ľavicovo-vlastenecký denník

Podporte nás

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia.

Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu. Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

PODPORTE NÁS

denník Iskra sk

Vyhlásenie autora

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Iskra médiá, s. r.o.. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Iskra médiá, s. r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Iskra médiá, s. r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor.

Podporte denník Iskra

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia. Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu.
Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

denník Iskra

denník Iskra

Ľavicovo-vlastenecký denník

Podporte nás

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia.

Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu. Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

PODPORTE NÁS

denník Iskra sk