Vyberte položku Stránka

Peter Nišponský: Veselé totalitné Vianoce

od | dec 17, 2021 | Komentáre, Domáce, Tradície

Od dnes, 17. decembra vstúpia do platnosti protipandemické opatrenia, pričom zhromažďovanie bude umožnené v rodine iba obmedzenému počtu ľudí, prípadne iba členom jednej domácnosti. Uvádza sa to v návrhu na aktualizáciu opatrení, ktoré v utorok schválila vláda. Návrh zároveň definuje podmienky zákazu vychádzania. Hlavným dôvodom zmien je údajná obava „zodpovedných tútorov občianskej spoločnosti“ zo šírenia Covidu – variantu Omikron.

„Vláda obmedzuje na území Slovenskej republiky slobodu pohybu a pobytu zákazom vychádzania od 17. decembra 2021 v čase od 20:00 hod. do 05:00 hod. nasledujúceho dňa, do odvolania, najneskôr však do 9. januára 2022,”!. Toto obmedzenie by sa nemalo vzťahovať na výnimky, ktorých je neúrekom. Zavádza voči občanom Slovenska takzvané „Vianočné štatárium“.

Celé je to k neuvereniu. Nevieme, či sa máme tváriť vážne a dôstojne, či sa máme hnevať, alebo len pučiť od smiechu.

Nikdy v novodobej histórii Európy reprezentanti žiadnej, ani tej najtotalitnejšej „demokratickej“, fašistickej, nacistickej, ani údajnej komunistickej totality neskĺzli k takým hlúpym a nerealizovateľným opatreniam voči občanom vlastnej, ale ani okupovanej krajiny.

Naše tisícročné tradície hovoria, že v čase zimného slnovratu, Vianoc, kresťanských sviatkov narodenia Krista, sa rodiny stretávajú, aby si ľudia vzájomne prejavili spolupatričnosť, lásku, porozumenie a úctu k mieru. Pri štedrovečerných stoloch vo väčšine domácností je navyše jedno, i viac miest pripravených pre náhodných návštevníkov, pocestných, ktorí v tom čase zablúdia, alebo sa ocitnú v núdzi. Rodiny a priatelia sa navštevujú bez ohľadu na ich vierovyznanie, politické presvedčenie, farbu pleti, národnosť, či štátnu príslušnosť.

Nikdy, nikto, nikde v Európe to nikomu zákonným aktom nezakázal, dokonca ani v časoch okupácie ani výnimočného vojnového stavu.

Len tu zrazu naši noví majstri sveta v tejto úchvatnej demokratickej Slovenskej vláde. Len oni za výdatnej pomoci svojej zaplatenej mediálnej propagandy majú dosť arogantnej drzej a hlúpej odvahy, aby nútili naše rodiny v rozpore s našimi tisícročnými tradíciami triasť sa od strachu pred Omikronom v samote vlastnej domácnosti. Budú počítať „nebezpečné“ rodinné zhromaždenia presahujúce počet 6 ľudí, policajní agenti budú úkolovať zlomyseľné susedy k pozorovaniu susedov cez „kukátka“ dverí a nahlasovaniu susedov, ktorí si dovolili sa vzájomne navštíviť, osobné želania prežitia šťastných a pokojných Vianoc budú považované za nebezpečné protizákonné zhromažďovanie s príslušnými následnými sankciami. Ak nebudeme poslušní, budeme predvedení na políciu a sankcionovaní štátnou mocou až zmodrieme (zmúdrieme)?

A o toto ide. Aby sme zmodreli, lebo sme vraj príliš červení, príliš slobodymilovní, príliš extrémistickí, príliš antivakserskí a neposlušní „dezoláti“. Preto nám vraj v našom vlastnom záujme dobre tak!

Má to však jeden maličký háčik.

„Múdra“ vláda nemá zákonné prostriedky, dostatok sily, ani verejnej podpory a guráže na to, aby svoje vlastné hlúpe nariadenia dokázala na spoločnosti, ani na občanovi vymôcť. A vymáhanie násilím, kriminalizáciou tých, ktorí nariadenia neplnia policajnou brutalitou je kontraproduktívne a každým dňom hrozí zlomením krku našim novodobým diktátorom. Tieto ich „opatrenia“ sú motivované len ich alibizmom, strachom o stratu moci, snahou o zastrašenie zastrašiteľných a čo i len čiastočné spacifikovanie hrdých a neposlušných.

Takže buďme celkom pokojní.

Stretávajme sa tak, ako tisícročia doposiaľ, radujme sa spolu so svojimi rodičmi a svojimi deťmi, želajme si osobne navzájom i všetkým priateľom, susedom a známym krásne, pokojné a mierové Vianoce, krásne dni pokoja a mieru, úžasnú zmenu zimného slnovratu, každý každému všetko dobré v plnej miere z celej čistej duše.

Nebojme sa vlády, ani Omikronu, nebojme sa ich zla. Nech sa boja oni nášho dobra.

A tak správne, tradične po slovensky: Majme ich na háku.

denník Iskra

denník Iskra

Ľavicovo-vlastenecký denník

Podporte nás

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia.

Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu. Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

PODPORTE NÁS

denník Iskra sk

Vyhlásenie autora

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Iskra médiá, s. r.o.. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Iskra médiá, s. r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Iskra médiá, s. r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor.

Podporte denník Iskra

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia. Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu.
Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

denník Iskra

denník Iskra

Ľavicovo-vlastenecký denník

Podporte nás

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia.

Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu. Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

PODPORTE NÁS

denník Iskra sk