Vyberte položku Stránka

Neupálil som tvojho starého otca v Osvienčime, tak prečo si upálil moje deti v Gaze?!

od | jan 23, 2022 | História, Svet

Najkrajšie posolstvo, ktoré som dnes prečítal, a ktoré bolo spísané na pamiatku holokaustu. List je podpísaný palestínskym spisovateľom žijúcim vo Švédsku. 

(Jalal Suleiman – komunista)

Dobré ráno nepriateľ môj! 

Keď dnes ráno piješ kávu v dome môjho starého otca v Jaffe a plačeš za svojim starým otcom z Varšavy pri spomienke na holokaust, môžeš mi uveriť, že plačem za ním aj ja, zatiaľ čo pijem kávu ďaleko od mojej Jaffy v škandinávskom meste na juhu Švédska! Plačem ako ty nad spálenou obeťou, v dôsledku ktorej sme ako prví pocítili a naše telá stále, vďaka tvojmu holokaustu, horia každý deň!

Čoskoro bude v mojej krajine, ktorú znásilnili tvoji predkovia hlasno trúbiť klaksón smútku na pamiatku upálenia tvojho starého otca a ty budeš stáť na balkóne domu môjho starého otca a pre svojho roniť slzy! A ja budem stáť pri okne svojej izby a roniť slzy za tvojho upáleného starého otca, ktorý spálil srdce môjho starého otca zomrelého v utečeneckom tábore z túžby za rodnou Jaffou!

Páčil sa ti dom môjho starého otca, nepriateľ môj?! Čo si myslíš o vkuse môjho starého otca, ktorý si postavil tento dom v osmanskom štýle!?? Poznáš môjho starého otca, môj nepriateľ? Tvoj otec ho iste pozná, je to on, kto zvesil jeho obraz zo steny priestranného salónu, v ktorom teraz sedíš a zavesil obraz tvojho starého otca, obeť holokaustu z Varšavy!

Dovoľ mi, môj nepriateľ, poďme spolu plakať za tvojim starým otcom a za mojim starým otcom pri spomienke na holokaust! Ty chceš plakať len za svojim starým otcom?!

Si slobodný človek, ale pamätaj, že môj starý otec neupálil tvojho starého otca, prečo si teda upálil môjho starého otca, môj nepriateľ?!

Poznáš Deir Yassin, môj nepriateľ? Ty si sa ešte vtedy nenarodil,  pozná ho však tvoj otec, ktorý utiekol pred útlakom nacistov z Poľska a podpaľoval domy tejto dediny a upaľoval jej bezbranných obyvateľov! A na druhý deň plakal pred médiami a kamerami o holokauste!

Nehnevaj sa, nepriateľ môj, nebudem ti dnes pridávať smútok, keď stojíš v smútku za obeťami holokaustu!

A tvoj klaxón smútku  trúbi v mojej krajine, zatiaľ čo ty popíjaš kávu v dome môjho starého otca a plačeš nad svojim starým otcom!

Miluješ Jaffu či Tel Aviv, môj nepriateľ? Poznáš Saeed Abul Afia, môj nepriateľ?! Nahneval by si sa, keby som ti povedal, že Saeed Abu Afia existoval skôr, ako existoval samotný Tel Aviv?

Nepreklínaj, môj nepriateľ! Od civilizovaného človeka, ako si ty, je neslušné preklínať v prítomnosti “gójov”. Si predsa obeťou nacistického rasizmu!

V čom sa líši  Hitlerov nacizmus od tvojho označovania nežidov za gójov?! Nedotýkaj sa svojej zbrane, môj nepriateľ, a nevolaj vojakov v zálohe, ak Galilejská šalvia nepozná a neuzná židovskosť izraelského štátu!

Aký je rozdiel medzi “štátnym judaizmom” a “árijskou rasou” v Hitlerovom nacizme, môj nepriateľ?! Nestrieľaj ma, môj nepriateľ, ty si obeť a obeť nezabíja! Neupálil som tvojho starého otca v Osvienčime, tak prečo si Ty upálil moje deti v Gaze!

Povedz mi, môj nepriateľ, ako sa líši nacista Adolf Eichmann od Ariela Sharona?! Neurážaj ma, môj nepriateľ, na pamiatku holokaustu, oheň ktorého stále smútime, zatiaľ čo ty ješ zmrzlinu vo Victory v Jaffe a podpaľuješ náš nekonečný holokaust ktorý už trvá 68 rokov!

Spisovateľ a novinár:

Khaled Issa, je synom opustenej dediny Shagara. V súčasnosti žije vo Švédsku. Jeho celé meno: Khaled Issa Thiabat.

denník Iskra

denník Iskra

Ľavicovo-vlastenecký denník

Podporte nás

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia.

Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu. Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

PODPORTE NÁS

denník Iskra sk

Vyhlásenie autora

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Iskra médiá, s. r.o.. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Iskra médiá, s. r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Iskra médiá, s. r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor.

Podporte denník Iskra

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia. Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu.
Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

denník Iskra

denník Iskra

Ľavicovo-vlastenecký denník

Podporte nás

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia.

Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu. Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

PODPORTE NÁS

denník Iskra sk