Vyberte položku Stránka

Marian Baťala: Doplnok  k zmluve a Američanmi

od | feb 21, 2022 | Komentáre, Svet

Ak by sme dokázali k  „Zmluve“ s Američanmi pridať doplnok, ktorý by aspoň čiastočne vyrovnal slovenskú podriadenosť pred „veľkým bratom“ z Ameriky, bolo by to možné považovať za istý úspech.

DOPLNOK o ktorom hovoríme však spočíva, žiaľ, iba  v tom, že dopĺňa  zverejnený článok „Podobnosť čisto náhodná“!? (26.1.2022).

V danom článku som písal o raketovej rýchlosti ktorou bola schválená zmluva s Vatikánom pred niečo viac ako dvadsiatimi rokmi. Ak by sme k zmluve s Vatikánom priradili Prvú kozmickú (7,9 km/s) tak „Americká  zmluva“ bola podpísaná pri prekročení asi Druhej kozmickej rýchlosti (11,2 km/s). Na pravé poludnie 9.2.2022 bola v NR SR 79 hlasmi poslancov schválená tzv „Obranná zmluva“ . Administratívne spracovanie dokumentácie a jej podpísanie muselo byť tiež veľmi rýchle, cesta kuriéra z parlamentu do sídla Zuzany Čaputovej je krátka a dole kopcom, takže cesta bola rýchla a bezproblémová. V ten istý deň o 17-tej hodine už hlásili verejne, že „pani prezidentka“ zmluvu podpísala.

Beľmo a eufória z úspechu im zahmlili zrak a vedomie tak, že nemali ani toľko trpezlivosti, aby to dali „pani prezidentke“ na podpis na druhý deň.  Ak by to nebolo také smutné, určite by to bolo smiešne. Čo sa báli, že Rusi rozpútajú tretiu  svetovú ešte v ten deň?

Po schválení americkej zmluvy v parlamente boli tlačové konferencie a vyhlásenia opozičných strán i jednotlivých politikov, politológov a tiež koaličných strán a politikov z týchto strán a zoskupení. Na tlačovkách vládneho zoskupenia (vlády, poslaneckých klubov) vystupoval aj predkladateľ tejto zmluvy minister obrany Jaroslav Naď.  Vystúpil tri či štyrikrát!  Javil sa  ako malý chlapec, ktorý dostal veľkú odmenu. Bol zrejme v siedmom nebi.

Následne letel aj s ministrom Korčokom do USA na podpísanie zmluvy s druhou zmluvnou stranou. Podpis zmluvy v USA:  obraz z pohľadu kamery: na ľavej strane minister SR Naď, na pravej strane štátny sekretár USA Blinken a v strede medzi nimi minister zahraničia  SR Korčok. Každý pri samostatnom stolíku. Otázka môže znieť kto bol najdôležitejší? Ani Naď ani Blinken ešte neboli vo funkciách keď Korčok už bol predtým štátnym tajomníkom MZV, veľvyslancom SR v USA a podieľal sa na tvorbe americkej zmluvy ešte u ministra Lajčáka.

Ako je verejne známe Američania (vraj) nemajú priateľov ani nepriateľov, majú iba svoje záujmy! Na dosiahnutie svojich záujmov použijú akékoľvek spôsoby a prostriedky. Poobzerajte sa okolo nás. Osoby a obsadenie poznáme.

Predpokladám, že ľudia, ktorí dostali všeobecné vzdelanie ešte za socializmu, majú vedomosť o tom, že existuje aj Tretia kozmická rýchlosť (16,7 km/s). Na Slovensku máme človeka, prvého slovenského kozmonauta generála Ivana Bellu, ktorému Ruská federácia v rámci mierového výskumu vesmíru umožnila túto rýchlosť prekonať. Ako stíhací pilot slúžil aj na letisku v Kuchyni, ktoré sme za spolupráce Naď/Korčokovej skupiny bezodplatne odovzdali veľkému „americkému bratovi“.

No a teraz k tomu, kedy môže Slovensko zažiť, stretnúť sa, alebo spoznať čo to je Tretia kozmická. Domnievam sa že je niekoľko, nie však veľa možností.

  1. Ak by Ruská federácia umožnila let slovenského kozmonauta do vesmíru – pri politike tejto našej vlády je to najbližších 30 – 40 rokov nemožné.
  2. Ak by veľký brat (USA) umožnil let slovenského kozmonauta do vesmíru – aj pri politike tejto našej vlády nás veľký brat brat má v análnom otvore, odpoveď znie nemožné
  3. Ak ruské hyperzvukové Kindžaly dopadnú na letiská Kuchyňa a Sliač – je to pravdepodobné, lebo americká zmluva to umožňuje a  preto je to možné
  4. Ak niektorí politici a poslanci, prípadne aj iní funkcionári poletia zo svojich funkcií a či aj zo Slovenska v diaľavy – želateľné, očakávané a možné.

20.02.2022

denník Iskra

denník Iskra

Ľavicovo-vlastenecký denník

Podporte nás

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia.

Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu. Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

PODPORTE NÁS

denník Iskra sk

Vyhlásenie autora

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Iskra médiá, s. r.o.. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Iskra médiá, s. r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Iskra médiá, s. r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor.

Podporte denník Iskra

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia. Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu.
Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

denník Iskra

denník Iskra

Ľavicovo-vlastenecký denník

Podporte nás

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia.

Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu. Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

PODPORTE NÁS

denník Iskra sk