Komunista Jalal Suleiman na margo súčasného politického vývoja okolo krízy na Ukrajine píše:
Korporátna tlač na Slovensku, a nielen na Slovensku štve, burcuje a vytvára atmosféru nenávisti v súvislosti s ukrajinskou krízou. Udalosti je potrebné interpretovať úprimne, odvážne a otvorene, tak, aké sú v skutočnosti, nie tak ako si ktosi želá.
Poučná historická lekcia:
Jedného dňa sa dohodli dvaja štátnici Nikita Chruščov a Fidel Castro Ruz, že nainštalujú na Kube sovietske nukleárne rakety. Bolo toto ich rozhodnutie v súlade s medzinárodným pravom? Áno, bolo. Veď každý z nich zastupoval suverénnu krajinu medzinárodného spoločenstva a z hľadiska medzinárodného práva mohli uzavrieť dvojstranné dohody, aké len považovali za vhodné a prínosné pre svoje suverénne krajiny.
Keď sovieti začali dopravovať spomínané rakety námornou dopravou na Kubu, vtedajší prezident USA J.F. Kennedy jasne sovietom povedal: Ak to urobíte, potopíme vám vaše lode v oceáne, aj keby mala vypuknúť tretia svetová vojna, lebo je to existenčná otázka pre USA.
Mal na to John F. Kennedy právo? Nie, nemal, ale ak veci súvisia s otázkou existencie zvysoka sa vykašlal na medzinárodné právo, čo je aj logické.
Sovieti vtedy rakety vrátili späť, odviezli domov, lebo vznikla dohoda o urovnaní. Síce sovieti rakety vrátili späť do sovietskeho zväzu, ale USA v súlade s dohodou likvidovali svoje nukleárne rakety umiestnené v Turecku neďaleko od hraníc ZSSR, lebo to bolo pre Sovietov taktiež existenčné. Vtedajšia utajená dohoda takto znela a tak bola aj zrealizovaná a oboma stranami dodržaná.
Dnešná situácia:
Severoatlantická aliancia NATO prijala medzi svojich členov Estónsko, Litvu a Lotyšsko, ktoré ležia na hraniciach Ruska. Dnes sa snažia prijať aj Ukrajinu. Má Ukrajina právo vstupovať do severoatlantickej aliancie? Áno, bez debaty, lebo je to suverénna krajina, ktorá si sama určí, kam bude patriť, hoci bez ohľadu na to, ako sa táto junta v Kyjeve dostala k moci. Lenže Rusko považuje tento vstup ako aj členstvo pobaltských štátov za ohrozenie jeho existencie, za existenčnú otázku. Teda presne ten istý “pocit” ako to bolo v prípade kubánskej krízy z uhla pohľadu USA.
Teda otázka je dnes postavená trošku inak ako sa nám snažia buržoázne média nahovoriť. Teda trváme na členstve Ukrajiny v NATO, aj keď je to existenčný problém pre Rusov? Riskujeme tretiu svetovú vojnu?
Veci sa majú tak, že buď ubezpečíme Rusov, že Ukrajinu nevezmeme do NATO v priebehu tohto storočia, alebo žiadna Ukrajina nebude existovať!
Takto jednoducho asi treba vysvetliť našim štátnikom o čo sa tu hrá. Ak sa nespamätajú a dôjde , nedaj bože, k scenáru vojny, Slovensko ozaj nemusí zostať existovať ako politický útvar a budeme radi ak víťazi tejto krízovej hry o Existenciu Ruska a členstvo Ukrajiny v NATO nepotrestajú Slovensko za to, akých negramotných predstaviteľov má.
Tlupa negramotných tvorov dostala auto pod kontrolu a uchopila moc. Lenže mať auto pod kontrolou neznamená vedieť ho riadiť!
Nech žije zdravý rozum.