Vyberte položku Stránka

Jalal Suleiman: Míting Smeru SD

od | okt 17, 2021 | Komentáre, Domáce, Socializmus vs Kapitalizmus

Míting Smeru – SD dnes v Rimavskej Sobote prebehol veľmi úspešne, ale protest dopadol katastrofou.

Členovia Smeru-SD a jeho sympatizanti ako aj široká verejnosť nesklamali. Do Rimavskej Soboty s pokoru vycestovali. Avizovaný čapicový protest proti vláde negramotných podporili i s čapicami v rukách. Kvitujem každý spoločenský odpor nie len proti tejto vláde, ale hlavne proti systému. Podporil som a zverejnil som výzvu, aby čestní, odvážni občania, aj komunisti sa protestu zúčastnili. Ak som pozitívne ovplyvnil k účasti čo i len jednu osobu, som úprimne rad. Áno, “po funuse” sa dá s čistým svedomím povedať, že to, čo sa udialo v Rimavskej Sobote vôbec nebol protest, ako avizovali organizátori, ale bol to míting politickej strany Smer-SD. Bol som si istý, že tu nejde o protest proti mafiánsko-oligarchickému systému voľného trhu, ale očakával som protest aspoň proti vláde. Žiaľ nedočkal som sa ho. Protest proti vláde totiž vyzerá úplne inak. Na pódiu by sme videli aj iných politikov než len politikov Smeru. Sú k dispozícii mnohé strany, občianske združenia a množstvo ľavicových a občianskych aktivistov, ktorí zastupujú väčšie, či menšie zoskupenia nespokojných občanov.

Otehotnela ťava a splodila myš!

To, čo hovoril podpredseda Smeru-SD Ľuboš Blaha citujúc bývalého funkcionára KSČ  a veľkého odporcu takzvanej Nežnej revolúcie Miroslava Štěpána o tom, že “Budete otrokmi vo vlastnej krajine“ absolútne neodrazilo k záverečným slovám predsedu Smeru Roberta Fica na konci mítingu. Ba naopak, ten sa pochválil, že prezidentke Zuzane Čaputovej pri osobnom rokovaní radil ventilovať spoločenskú výbušnú atmosféru, aby neprerástla do sociálneho výbuchu. Presne tak sa celý čas a všade v krajinách EÚ sprava sociálna demokracia. Práve to je jej úloha! Zabrániť revolte v zaujme udržania systému bohatej menšiny, voľného trhu, kapitálu, kapitalizmu a parlamentnej „demokracie“.

Pravica používa lacný a celkom vplyvný trik spočívajúci v tom, že hlása „dnes už niet rozdielu medzi pravicou a ľavicou“ a tak dezinformuje voličov a získava body. Naopak, sociálna demokracia používa trik, že “sme ľavica a stojíme na strane pracujúcich“, pravda vodu kážu, víno pijú a idú ďalej. Tam, kde sociálni demokrati stratia body v čase väčšieho napätia v spoločnosti, posunú ich ľavicovejšie krídlo aby k nim naháňalo hlasy radikálnej časti obyvateľstva.

Sociálni demokrati 17. novembra nepôjdu protestovať.

V závere mítingu Smeru-SD v amfiteátri v Rimavskej Sobote z úst predsedu Roberta Fica zaznela pozvánka k 17. novembru. Tým na jednej strane deklaroval, že protesty až do 17. novembra už nebudú, a na strane druhej avizoval míting Smeru na hrobe Alexandra Dubčeka ako jedného zo symbolov novembrového podvodu? Tým sa chce Smer otvorene hlásiť k zločineckej organizácii VPN cez jedného z jej spriaznencov Alexandra Dubčeka? Vidím nesúlad medzi prejavom podpredsedu Ľuboša Blahu, ktorý cituje symbol odporu proti prevratu v 89 roku – Štěpána a prejavom predsedu Roberta Fica, ktorý vyzýva k oslave opačného symbolu – Dubčeka práve dňa 17. novembra.

Dobre ráno, drahí priatelia. Sociálni demokrati sa nezmenia obsahovo. Chameleónske farby sú pascou pre vaše hlasy.

Prejavy na mítingu Smeru ma neoslovili úprimnosťou!

Mňa osobne na spomínanom mítingu zastupoval prejav primátora Rimavskej Soboty pána Jozefa Šimka. Znel úprimne, otvorene a pravdivo!

Ďakujeme pán primátor!

Prejav primátora mesta Rimavská Sobota pána Jozefa Šimka:

denník Iskra

denník Iskra

Ľavicovo-vlastenecký denník

Podporte nás

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia.

Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu. Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

PODPORTE NÁS

denník Iskra sk

Vyhlásenie autora

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Iskra médiá, s. r.o.. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Iskra médiá, s. r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Iskra médiá, s. r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor.

Podporte denník Iskra

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia. Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu.
Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

denník Iskra

denník Iskra

Ľavicovo-vlastenecký denník

Podporte nás

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia.

Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu. Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

PODPORTE NÁS

denník Iskra sk