Vyberte položku Stránka

Eduard Číž: História sa opakuje – časť 1

od | dec 5, 2021 | História, Komentáre, Propaganda

Pred každou vojnou musí prísť vojna mediálna

Život a svet dospeje len tak ďaleko ako tomu sami dovolíme. Človek, samotný občan, je vždy tým najsilnejším článkom v reťazci krajiny. Ten, kto tvrdí, že to nie je pravda je buď politik, ktorý má neutíchajúcu chuť po krvi a po moci a svojou bezchrbtovou prázdnou dušou zabíja občanov, alebo je to človek, ktorý ešte nepochopil svoju skutočnú vlastnú silu, silu pravdy a silu vôle.

Historia repetit se certis spatiis interiecti – História sa opakuje v pravidelných intervaloch Keď sa pozriem objektívne a bez emócií okolo seba, to čo sa vôkol nás deje, je skutočná ľudská katastrofa. Pred každou skutočnou vojnou musí prísť najprv mediálna vojna. Omieľanie dookola tej istej informácie, len inak podanej má za následok ovplyvnenie verejnej mienky. A tá je jednou z najdôležitejších krokov k vedeniu vojny. Pod rúškom „oslobodenia“ zabíjať iných, nevinných ľudí hlásajú, že to „robia pre nás“. Opak je však pravdou. Robia to pre uspokojenie svojich vlastných potrieb.

Politici to veľmi dobre vedia, čo znamená verejná mienka. Tej sa boja najviac. Hlavne tí, čo majú „bočné plány a úmysly“. Len si predstavte ako by to vyzeralo, kedy bez postupnej mediálnej kampane a vymývania mozgov napadli krajiny. Ľudia by ich zlynčovali. Ale keď použijú princíp „pomalého varenia žaby”, tak “ vraždenia sa ľahko môže stať „boj za slobodu“. Strach, strach a strach. Ľudia môžu ľahko v panike zabudnúť na realitu. Najprv sa začalo písať o možných chemických zbraniach, potom o tom, že určite disponujú, neskôr, že ich hodlajú použiť. Krok za krokom sa slová približujú ku skutočným úmyslom. Takto sa presne „varí žaba“.

Vojenské zoskupenie NATO koľko už napadlo krajín? Koľko už zavraždili ľudí? K napadnutiu krajiny a likvidácii režimu najskôr potrebovali dlhú a rozsiahlu mediálnu propagandu. Z každej strany sa rútila na ľudí nejaká správa. A keď na základe preferencií verejnej mienky zistili, že ľudia si už myslia, to čo chcú, aby si mysleli, mohli pokojne napadnúť krajinu. A keď danú krajinu napadli tak neskôr sa vydalo krátke vyhlásenie, že žiadne chemické zbrane nenašli. Zámerom však nebola sloboda, ale ropa, podniky a doslova ekonomické vycucanie krajiny. Takýchto prípadov je nanešťastie veľmi veľa a tí, ktorí toto majú za následok, si len v tíšku mädlia ruku a peniaze im doslova tečú. Krvavé peniaze. Tisíce mŕtvych, desaťtisíce rozbitých rodín, milióny hladujúcich. Toto je následok okupácie. Škoda, že toto už neukazujú v správach. Čo napadnutá krajina, to zničenie krajiny a ľudí. Takto sa napadla a doslova zlikvidovala bývalú Juhoslávia, Irán, Irak, Sýria….atď, atď, atď. A netreba zabudnúť tam, kde to začalo – DVOJIČKY. Všade sa píše o útokoch. Našiel som však na nete článok, kde sa píše, že začiatkom roku 2001, to je rok, keď bol útok na ne, „dvojičky“ zmenili majiteľa a ten si ich nechal len pár týždňov pred útokom poistiť proti teroristickým útokom. Náhoda? Ani náhodou. Tie sa v politike nedejú. A to ani náhodou.

Vrátim sa trošku späť ale do histórie. Keď pozerám okolo seba všade čítam ako nás Rusi okupujú a ohrozujú. Neviem ako vás, ale mňa a ani moje okolie neohrozujú a ani necítim, že by sa tak malo stať. Skôr by som povedal, že sú iné skupiny, ktoré ohrozujú, okupujú, ničia, dehonestujú, zabíjajú ľudí a aj celé národy. Ale o nich sa zámerne nikde nepíše. A prečo? Pretože tieto skupiny vlastnia aj média.

O USA sa píše ako o strojcoch slobody a nie ako o tých, čo v skutočnosti sú a čo robia ich „osloboditeľské návštevy“. Tieto mediálne udalosti, ktoré sú všade okolo nás mi veľmi pripomínajú 30-roky 20. storočia v Nemecku, keď sa k moci postupne dostával Adolf Hitler. Aby dokázal ovplyvniť davy ľudí, potreboval postupne ovládať médiá. Keď si pozriete noviny z vtedajšej doby, letáky a ďalší tisk, všade sa píše len o židoch, Rusoch a Slovanoch ako nenávidia Nemcov. Dokonca to zašlo tak ďaleko, že Hitler verejne prehlasoval, že len vďaka židom prehralo Nemecko 1. svetovú vojnu, pretože boli neschopní, zákerní a vedome prehrali len aby Nemecku ublížili. Písalo sa, že Slovania sú podradní národ, že sú to všetko podľudia, že sa narodili len preto, aby Nemcom slúžili. Písali, že ich ohrozujú, okupujú nemecké územia, ktoré patrí len a len Nemecku, že nenávidia Nemcov. Tieto články vychádzali každý deň a postupne menili verejnú mienku až kým neovládli nemecký národ. Každý deň sa z každej strany vyrútila na človeka nejaká správa v obdobnom znení. Ale základ bol v nich rovnakí. Nenávisť voči nemeckému národu. Týmto zvyšovali každý deň v krajine napätie a šírili strach spolu s nenávisťou. Krok za krokom, stupňovali tlak a napätie. Čakali len a len na „výbuch národa“. A aby sa nezabudlo aj na „druhú stranu“ hranice, obdobné články vychádzali aj tam, ale v opačnom znení a to formou letákov.

Ľudia nešli za Hitlerom, pretože bol schopný štátnik a politik, nebodaj rečník, ale preto, lebo média uverejňovali správy, z ktorých išiel pocit, že Slovania, židia a celkovo ostatní Európania ohrozovali Nemecko. Taktiež médiá, ktoré vlastnili fašisti ho ukazovali ako „mesiáša“, jediného, ktorý dokáže Nemecko vyviesť z priepasti hanby. Celú vtedajšiu vládu média opisovali ako géniov, stratégov, doslova Bohov, milujúcich rodiny, Nemecko. A všade sa písalo „Robíme to pre vás“. Ale opak bol pravdou. Boli bez citu, bez vzdelania, bez akejkoľvek ľudskej empatie, frustrovaní svojim vlastným životom. Proste boli schopní všetkého, len aby boli pri moci. Aby si naplnili svoje prázdne ego. V osobnom živote by boli na samom dne. Potlačovali múdrosť, vzdelanie, slobodu a ľudskú dôstojnosť. Vedeli ste, že Hitler bol prvý, ktorý chcel zaviesť NWO? Alebo, že nevyhral voľby kvôli podpore fašistov, ale kvôli podpore liberálov. Tí boli jeho voliči, odtiaľ išla najväčšia volebná základňa.

Strach, strach a opäť šírenie strachu. Strach je ten najhorší a aj najmocnejší pán. Ovplyvňuje myseľ človeka, pud sebazáchovy dokáže zahmlievať pravdivý obraz skutočnosti. Tento mediálny jav trval roky a pokračoval aj po začiatku 2. svetovej vojny. Uvediem zopár príkladov. Napríklad Hitlerova kniha Mein Kampf je najpredávanejšia kniha v histórii Nemecka. Ale nie preto, že by bola tak skvelo a hlboko napísaná a každý ju chcel mať, ale preto, lebo bola zákonov stanovená. Ten, kto ju nemal, ten bol prezentovaný ako zlý občan Nemecka (teraz dezolát). Kupovali ju súkromné podniky, štátne inštitúcie a dávali ju darom. Napríklad ju dostávali darom manželia pri sobáši, či pri akejkoľvek príležitosti. Týmto spôsobom si Hitler zadovážil na začiatku svojej kariéry obrovský majetok. Nemysliteľné? Možno, zato ale bohužiaľ pravdivé.

Hitler mal vlastné vojenské jednotky, ktoré odstraňovali tých, ktorí voči jeho osobe postavili. Boli to jednotky SA (Sturmabteilung, úderné oddelenie tzv. hnedé košele).

Tieto jednotky SA boli používané na likvidáciu oponentov vtedajšieho režimu. Robili tú najšpinavšiu „robotu“. Zabíjali, lynčovali, prenasledovali opozitúru.  Postupne, vďaka týmto ich útokom, sa málokto voči nemu verejne postavil a časom nebolo ani koho. Ďalší príklad toho ako sa mediálne šíri zlo, keď sa nemá kto voči nemu postaviť.

Všade sa píše len o tom, ako Nemci napadli Poľsko. Vo vtedajších nemeckých médiách sa písalo, že poľské jednotky ako prvé napadli nemecké a útok v médiách bol prezentovaný len ako odveta. Dosť zaujímavá odveta. Opak bol však pravdou. Je dokázané, že nemeckí vojaci prezlečení do poľských uniforiem napadli vlastné, nemecké jednotky. Len preto, aby mohli zaútočiť na Poľsko. Zaujímavosťou je to, že už za pár hodín bola celá nemecká armáda pripravená napadnúť, zlikvidovať a okupovať Poľsko. Milióny vojakov, tankov, obrnených vozidiel, letectvo. Toto všetko sa nedá za pár hodín zjednotiť a pripraviť. Ale každý, kto niečo vie o vojenskej stratégii a organizovaní vie, že je to práca na minimálne niekoľko týždňov. Nemecké vojská boli v skutočnosti pripravené na útok už dávno a keď si nenašli zámienku, sami si ju vyrobili. Niečo vám to pripomína? Verím, každému zmýšľajúcemu človeku to niečo pripomína. Nič nie je dielom náhody. Vždy si treba uvedomovať možné následky a pointu možných následkov a zistíme, aká je v skutočnosti pravda, pretože nie slová, ale skutky robia život.

A terajšia doba? Očkovanie experimentálnou vakcínou je to isté ako keď Mengele robil pokusy na ľuďoch. Tiež nevedel, čo to s človekom urobí a len pozoroval a zapisoval svoje „experimenty“. Nie je v tom žiadny rozdiel medzi tým, čo sa dialo vtedy a čo  sa deje teraz.  Ak to ešte niekomu nedošlo tak nech si každý uvedomí, že pred očkovaním podpíše dokument, že sa vzdáva akýchkoľvek aj budúcich vyrovnaní, právnych či finančných vyrovnaní voči výrobcovi. Že sa vzdáva svojich základných občianskych práv! Ak samotný výrobca odmieta niesť akúkoľvek zodpovednosť za vakcínu, ako môže politik tvrdiť, že je to zdravotne nezávadné?

Uzavrel by som to krátkou a veľmi múdrou myšlienkou „Len ten človek, ktorý hľadá pravdu, nájde aj riešenie.“

Jediný zmysel života je v láske, milovať a ak tak nie je, treba spozornieť, pretože život a svet dospeje len tak ďaleko ako tomu sami dovolíme.

Nedovoľte, aby sa história zopakovala!

Sila médií môže byť akokoľvek obrovská, ale sila národa, ktorý je odhodlaný bojovať za slobodu je stokrát silnejšia! A ten, kto vie čítať medzi riadkami, vie nájsť pravdu.

Za naše deti, za naše rodiny, za našu vlasť, za našu rodnú zem, za Slovensko, za naše tradície, za hrdosť, proste za nás! V hrudi nám bije Slovanské srdce a žilách koluje Slovanská krv.

Ďakujem, že ste si to celé prečítali.

Autor: Eduard Číž, vlastenec a patriot, muž, ktorý miluje a váži si svoju rodnú zem, zem svojich predkov, zem, ktorá spieva – naše milované Slovensko.

denník Iskra

denník Iskra

Ľavicovo-vlastenecký denník

Podporte nás

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia.

Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu. Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

PODPORTE NÁS

denník Iskra sk

Aké sú výhody online kasín pre slovenských hráčov?

Na Slovensko je hranie v kasínach o skutočné peniaze výhodnejšie, pretože: Virtuálne výherné automaty sú k dispozícii v Bratislave aj v iných lokalitách; mnohé spoločnosti ponúkajú ako alternatívu k webovej stránke mobilné aplikácie, ktoré vám umožnia hrať z telefónu vo vhodnom čase, napríklad počas cesty v dopravnom prostriedku a podobne; Používatelia majú prístup k stovkám rôznych slotov od rôznych poskytovateľov, bingo, kartové hry, vrátane živého krupiéra, televízne hry a ďalšie druhy zábavy nie vždy k dispozícii v takejto rozmanitosti v jednej offline inštitúcii; Môžete získať ďalšie výhody z bonusov a propagačných akcií spoločností; Pred výberom portálu hazardných hier a zábavy venujte pozornosť nasledujúcim nuansám: Dostupnosť licencie. Potvrdzuje, že organizácia spĺňa stanovené regionálne normy. Licencia tiež výrazne zvyšuje pravdepodobnosť poctivosti portálu a dobrých výnosov v hrách. Licenčné údaje nájdete spravidla v suteréne oficiálnej webovej stránky alebo v časti "O nás". Dostupnosť bonusov. Najlepšie online herne v Slovensko na https://onlinecasino-sk-24.com/ ponúkajú špeciálny uvítací balíček pre nových hráčov a vernostný program pre stálych zákazníkov. Výber hracích automatov a počet poskytovateľov, s ktorými stránka spolupracuje. Čím viac ich bude, tým lepšie. Je dôležité, aby všetky automaty mali licenciu, pretože od toho závisí spravodlivosť hry. Ďalším kritériom môže byť dostupnosť bezplatných hier vrátane najlepších automatov. Podpora. Čím viac komunikačných kanálov stránka ponúka, tým lepšie. Nepochybnou výhodou je prítomnosť ukrajinského telefónneho čísla. Je dôležité, aby podpora komunikovala najmä v ukrajinčine alebo ruštine. Je žiaduce, aby podporná služba fungovala nepretržite. Recenzie hráčov. Stojí za to venovať pozornosť používateľovi "Casino Rating in Slovakia", najmä pokiaľ ide o platby. To pomôže vopred sa dozvedieť o možných "úskaliach" spoločnosti alebo naopak o jej nezjavných výhodách, ako aj určiť návratnosť hazardných zdrojov. Dostupnosť mobilných aplikácií alebo prispôsobivosť. To vám umožní hrať v mobilnom kasíne o skutočné peniaze bez prístupu k počítaču, napríklad na cestách. Vďaka takémuto podrobnému hodnoteniu si každý čitateľ zo Slovenska bude môcť vytvoriť samostatný zoznam obľúbených hazardných portálov, v ktorých si môže byť stopercentne istý a môže sa spoľahnúť na poctivú a transparentnú hru.

Vyhlásenie autora

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Iskra médiá, s. r.o.. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Iskra médiá, s. r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Iskra médiá, s. r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor.

Podporte denník Iskra

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia. Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu.
Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

denník Iskra

denník Iskra

Ľavicovo-vlastenecký denník

Podporte nás

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia.

Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu. Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

PODPORTE NÁS

denník Iskra sk

Aké sú výhody online kasín pre slovenských hráčov?

Na Slovensko je hranie v kasínach o skutočné peniaze výhodnejšie, pretože: Virtuálne výherné automaty sú k dispozícii v Bratislave aj v iných lokalitách; mnohé spoločnosti ponúkajú ako alternatívu k webovej stránke mobilné aplikácie, ktoré vám umožnia hrať z telefónu vo vhodnom čase, napríklad počas cesty v dopravnom prostriedku a podobne; Používatelia majú prístup k stovkám rôznych slotov od rôznych poskytovateľov, bingo, kartové hry, vrátane živého krupiéra, televízne hry a ďalšie druhy zábavy nie vždy k dispozícii v takejto rozmanitosti v jednej offline inštitúcii; Môžete získať ďalšie výhody z bonusov a propagačných akcií spoločností; Pred výberom portálu hazardných hier a zábavy venujte pozornosť nasledujúcim nuansám: Dostupnosť licencie. Potvrdzuje, že organizácia spĺňa stanovené regionálne normy. Licencia tiež výrazne zvyšuje pravdepodobnosť poctivosti portálu a dobrých výnosov v hrách. Licenčné údaje nájdete spravidla v suteréne oficiálnej webovej stránky alebo v časti "O nás". Dostupnosť bonusov. Najlepšie online herne v Slovensko na https://onlinecasino-sk-24.com/ ponúkajú špeciálny uvítací balíček pre nových hráčov a vernostný program pre stálych zákazníkov. Výber hracích automatov a počet poskytovateľov, s ktorými stránka spolupracuje. Čím viac ich bude, tým lepšie. Je dôležité, aby všetky automaty mali licenciu, pretože od toho závisí spravodlivosť hry. Ďalším kritériom môže byť dostupnosť bezplatných hier vrátane najlepších automatov. Podpora. Čím viac komunikačných kanálov stránka ponúka, tým lepšie. Nepochybnou výhodou je prítomnosť ukrajinského telefónneho čísla. Je dôležité, aby podpora komunikovala najmä v ukrajinčine alebo ruštine. Je žiaduce, aby podporná služba fungovala nepretržite. Recenzie hráčov. Stojí za to venovať pozornosť používateľovi "Casino Rating in Slovakia", najmä pokiaľ ide o platby. To pomôže vopred sa dozvedieť o možných "úskaliach" spoločnosti alebo naopak o jej nezjavných výhodách, ako aj určiť návratnosť hazardných zdrojov. Dostupnosť mobilných aplikácií alebo prispôsobivosť. To vám umožní hrať v mobilnom kasíne o skutočné peniaze bez prístupu k počítaču, napríklad na cestách. Vďaka takémuto podrobnému hodnoteniu si každý čitateľ zo Slovenska bude môcť vytvoriť samostatný zoznam obľúbených hazardných portálov, v ktorých si môže byť stopercentne istý a môže sa spoľahnúť na poctivú a transparentnú hru.