Na evidentné diplomatické, politické a vojenské provokácie, ktoré vedie politika západu na čele s USA proti Ruskej federácii reagujú vrcholní predstavitelia Čínskej ľudovej republiky okamžite, veľmi múdro a razantne.
Čína súhlasí s Ruskom, že túžba Západu po dominantnom postavení na svetovej scéne je neprijateľná a preto obe krajiny (ČĽR a RF) musia spolupracovať na „vzájomnom rozvoji“, uviedol v utorok hovorca ministerstva zahraničných vecí Čao Li-ťien. Prehovoril na brífingu zvolanom okamžite po pondelkovom vyhlásení ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova, že Západ “nechce mať na medzinárodnej scéne žiadnych súperov s porovnateľným vplyvom”.
„Podporujeme slová pána Lavrova,“ povedal Čao. “Čína má v úmysle spolupracovať s Ruskom, aby pomohla zintenzívniť spoluprácu medzi všetkými krajinami a vytvoriť nové stimuly pre všeobecný mierový rozvoj. Peking bude úzko spolupracovať s Moskvou na tom, aby sa diplomacia aj naďalej riadila medzinárodnými normami s využitím platformy OSN”. „Chcem zdôrazniť, že komplexné partnerské vzťahy medzi Čínou a Ruskom v novej ére sú pevné ako skala. Spolupráca medzi našimi krajinami pritom nie je zameraná na to, aby sme niekoho porazili,“ dodal. „ČĽR vždy presadzuje nezávislú politiku, prispieva k udržaniu svetového mieru, aktívne prispieva ku globálnemu rozvoju a zaisťuje zachovanie medzinárodného poriadku.“
Začiatkom tohto mesiaca čínsky minister zahraničia Wang Yi vyhlásil, že Peking chce udržiavať vzájomne výhodné vzťahy s Moskvou. „Bez ohľadu na to, aké zmeny nastanú vo svete, čínsko-ruské priateľstvo, ktoré sa dedí z generácie na generáciu, bude vždy silné,“ povedal s tým, že obe krajiny budú spoločne pracovať na mieri a stabilite. „Naše krajiny sa stali klasickým príkladom vytvárania vzájomne dôveryhodných vzťahov medzi veľmocami.“
Začiatkom tohto mesiaca ruský prezident Vladimír Putin a jeho čínsky náprotivok Si Ťin-pching diskutovali o obrane a ekonomike a dohodli sa na novom projekte rozvoja zdieľaných finančných štruktúr s cieľom prehĺbiť ekonomické väzby mimo vplyvu iných cudzích štátov.
Všetky vyššie uvedené citáty zjavne vybočujú z rámca obyčajných diplomatických fráz a hovoria presne o čo ide. Hoci ako sa na základe jednostrannej protiruskej propagandy vedenej v Európe a na Slovensku zvlášť zdá, že Rusko je v defenzíve, že Rusko je pod tlakom sankcií a neustáleho politického teroru vedeného z USA a EU na pokraji síl, opak je pravdou.
Politické, ekonomické a vojenské spojenectvo Ruska s Čínou robí z týchto dvoch veľmocí neporaziteľné spoločenstvo. Ak sa vojnovým štváčom z EÚ, NATO a Pentagónu nepodarí rozložiť toto upevňujúce sa spojenectvo, tak sa im nepodarí vôbec nič.
Tu totiž už neplatí to staré známe “Rozdeľ a panuj”. Teraz platí “Čím viac rozdeľuješ, tým sme pevnejší a silnejší”. Ako komunistická Čína, tak aj súčasné Rusko sa poučili zo svojich vlastných historických skúseností a USA i EÚ, ako virtuálny obor na hlinených nohách ich už nemôžu ohroziť. Počkajú si, kedy pokrytecké a amorálne režimy súčasnej takzvanej Západnej demokracie padnú od nenásytnosti a neschopnosti samé a potom ich po kúskoch rozložia. Tak neslávne skončí nekonečne dlhé obdobie panstva západnej oligarchie nad svetom.
Tí, ktorí rozložili Sovietsky zväz ako prvú krajinu vlády proletariátu, budú rozložení jeho nasledovníkmi.
A čo Slovensko? Naši politickí zapredanci ako vždy vsadili na nesprávnu kartu. Nechali sa kúpiť na úkor tých, ktorým majú slúžiť. Ťažko sa im bude niesť zodpovednosť za zločiny, ktoré napáchali a v súčasnosti stále páchajú na našom národe a na občanoch našej mladej Slovenskej republiky. Odpustenia, ani žiadnej “Zamatovej revolúcie” sa nedočkajú!