Vyberte položku Stránka

Čína reaguje múdro a razantne

od | dec 30, 2021 | Komentáre, Svet

Na evidentné diplomatické, politické a vojenské provokácie, ktoré vedie politika západu na čele s USA proti Ruskej federácii reagujú vrcholní predstavitelia Čínskej ľudovej republiky okamžite, veľmi múdro a razantne.

Čína súhlasí s Ruskom, že túžba Západu po dominantnom postavení na svetovej scéne je neprijateľná a preto obe krajiny (ČĽR a RF) musia spolupracovať na „vzájomnom rozvoji“, uviedol v utorok hovorca ministerstva zahraničných vecí Čao Li-ťien. Prehovoril na brífingu zvolanom okamžite po pondelkovom vyhlásení ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova, že Západ “nechce mať na medzinárodnej scéne žiadnych súperov s porovnateľným vplyvom”.

„Podporujeme slová pána Lavrova,“ povedal Čao. “Čína má v úmysle spolupracovať s Ruskom, aby pomohla zintenzívniť spoluprácu medzi všetkými krajinami a vytvoriť nové stimuly pre všeobecný mierový rozvoj. Peking bude úzko spolupracovať s Moskvou na tom, aby sa diplomacia aj naďalej riadila medzinárodnými normami s využitím platformy OSN”. „Chcem zdôrazniť, že komplexné partnerské vzťahy medzi Čínou a Ruskom v novej ére sú pevné ako skala. Spolupráca medzi našimi krajinami pritom nie je zameraná na to, aby sme niekoho porazili,“ dodal. „ČĽR vždy presadzuje nezávislú politiku, prispieva k udržaniu svetového mieru, aktívne prispieva ku globálnemu rozvoju a zaisťuje zachovanie medzinárodného poriadku.“

Začiatkom tohto mesiaca čínsky minister zahraničia Wang Yi vyhlásil, že Peking chce udržiavať vzájomne výhodné vzťahy s Moskvou. „Bez ohľadu na to, aké zmeny nastanú vo svete, čínsko-ruské priateľstvo, ktoré sa dedí z generácie na generáciu, bude vždy silné,“ povedal s tým, že obe krajiny budú spoločne pracovať na mieri a stabilite. „Naše krajiny sa stali klasickým príkladom vytvárania vzájomne dôveryhodných vzťahov medzi veľmocami.“

Začiatkom tohto mesiaca ruský prezident Vladimír Putin a jeho čínsky náprotivok Si Ťin-pching diskutovali o obrane a ekonomike a dohodli sa na novom projekte rozvoja zdieľaných finančných štruktúr s cieľom prehĺbiť ekonomické väzby mimo vplyvu iných cudzích štátov.

Všetky vyššie uvedené citáty zjavne vybočujú z rámca obyčajných diplomatických fráz a hovoria presne o čo ide. Hoci ako sa na základe jednostrannej protiruskej propagandy vedenej v Európe a na Slovensku zvlášť zdá, že Rusko je v defenzíve, že Rusko je pod tlakom sankcií a neustáleho politického teroru vedeného z USA a EU na pokraji síl, opak je pravdou.

Politické, ekonomické a vojenské spojenectvo Ruska s Čínou robí z týchto dvoch veľmocí neporaziteľné spoločenstvo. Ak sa vojnovým štváčom z EÚ, NATO a Pentagónu nepodarí rozložiť toto upevňujúce sa spojenectvo, tak sa im nepodarí vôbec nič.

Tu totiž už neplatí to staré známe “Rozdeľ a panuj”. Teraz platí “Čím viac rozdeľuješ, tým sme pevnejší a silnejší”. Ako komunistická Čína, tak aj súčasné Rusko sa poučili zo svojich vlastných historických skúseností a USA i EÚ, ako virtuálny obor na hlinených nohách ich už nemôžu ohroziť. Počkajú si, kedy pokrytecké a amorálne režimy súčasnej takzvanej Západnej demokracie padnú od nenásytnosti a neschopnosti samé a potom ich po kúskoch rozložia. Tak neslávne skončí nekonečne dlhé obdobie panstva západnej oligarchie nad svetom.

Tí, ktorí rozložili Sovietsky zväz ako prvú krajinu vlády proletariátu, budú rozložení jeho nasledovníkmi.

A čo Slovensko? Naši politickí zapredanci ako vždy vsadili na nesprávnu kartu. Nechali sa kúpiť na úkor tých, ktorým majú slúžiť. Ťažko sa im bude niesť zodpovednosť za zločiny, ktoré napáchali a v súčasnosti stále páchajú na našom národe a na občanoch našej mladej Slovenskej republiky. Odpustenia, ani žiadnej “Zamatovej revolúcie” sa nedočkajú!

 

denník Iskra

denník Iskra

Ľavicovo-vlastenecký denník

Podporte nás

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia.

Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu. Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

PODPORTE NÁS

denník Iskra sk

Vyhlásenie autora

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Iskra médiá, s. r.o.. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Iskra médiá, s. r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Iskra médiá, s. r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor.

Podporte denník Iskra

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia. Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu.
Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

denník Iskra

denník Iskra

Ľavicovo-vlastenecký denník

Podporte nás

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia.

Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu. Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

PODPORTE NÁS

denník Iskra sk