Vyberte položku Stránka

Čína: Dlhý pochod – 400

od | dec 13, 2021 | Veda, Komentáre, Socializmus vs Kapitalizmus, Svet

Čína v piatok 10. decembra 2021 úspešne vyslala do vesmíru novú skupinu satelitov z Jiuquan Satelit Launch Center (Cntra vypúšťania satelitov) v severozápadnej Číne.

Satelity Shijian-6 05 vyniesla do vesmíru raketa Long March (Dlhý pochod)-4B o 8:11 hod. ráno Pekingského času a úspešne vstúpili na plánovanú obežnú dráhu. Budú použité na prieskum vesmíru a testy nových technológií.

Čo je na tom významné?

Štart znamenal už jubilejný 400 štart nosných rakiet série Dlhý pochod. Je možné konštatovať, že Čína sa stala v poradí treťou vesmírnou veľmocou a podľa jej ambiciózneho a ekonomicky dôsledne naplánovaného vesmírneho programu speje do štádia, kedy sa v tejto oblasti stane nepochybne čoskoro svetovým lídrom.

Tieto informácie neradi zaznamenávajú politici, ani médiá hlavného prúdu vo svete, ani na strane USA a ich spojencov v západnej Európe, ale ani v Rusku. Nie je to len v dôsledku súťaživosti o postavenie svetového líderstva v oblasti kozmického výskumu, ale aj z dôvodov ideologických a vojenských.

Je totiž pre obe konkurenčné strany (USA/RF) nepredstaviteľné, aby komunistická Čína, inak povedané ekonomika ČĽR s Čínskymi charakteristikami, ale pod pevným vedením Komunistickej strany Číny dosahovala závratné pokroky v oblasti nových technológií, materiálov, konštrukcií, riadenia, hardware a software a tým ohrozovala ideologicky svetový kapitalizmus, ktorý je podľa súčasných ideologických vodcov kapitalizmu tým najlepším, čo dodnes svet dosiahol.

P.S.

Iste ste si všimli, že objektívne, či pozitívne správy o tom, čo sa deje v Číne sa z médií hlavného prúdu nedozviete. I to má svoje príčiny. Tvorcovia politiky a verejnej mienky na Slovensku majú záujem udržať slovenskú verejnosť v nevedomosti a predkladať jej len negatívny obraz o Číne. Potrebujú, aby obraz Číny v očiach slovenských občanov bol čo najhorší, aby ľudia nepochopili, kam kráča Čína pod vedením Komunistickej strany a ako sa v skutočnosti vyvíja globálna svetová politika. Robia pre to všetko, čo sa len dá. Preto občania Slovenska nevedia o dianí v Číne takmer vôbec nič, okrem údajného pošliapavania ľudských práv Ujgurov, neúčasti politických reprezentácií západných krajín na chystaných olympijských hrách, či okrem hrozieb Číny voči vojensky sa rozťahujúcim USA v oblasti Juhočínskeho mora. Teda chabé, ale zásadne vždy len negatívne účelové informácie propagandy.

Ak sa chcete na túto tému pobaviť, prečítajte si odtajnenú časť Hodnotiacej správy o činnosti Slovenskej informačnej služby za rok 2020, zverejnenú nedávno, začiatkom decembra 2021. Tam sa o Čínskej ľudovej republike dočítate “niečo neskutočné”:

V časti pod názvom “Kontrašpionážna ochrana” správa SIS uvádza: “V SR stále aktívnejšie pôsobia čínske spravodajské služby. Čína a jej spravodajské služby využívajú pri presadzovaní svojich záujmov v zahraničí tzv. whole-of-society approach (celospoločenský prístup), v rámci ktorého sa všetky zložky čínskeho štátu, podnikateľského sektora a aj kultúry koordinovane zapájajú do podpory záujmov štátu…”  

V časti pod názvom “Hybridné hrozby” správa SIS zas uvádza: Čína v slovenskom mediálnom priestore pokračovala v úsilí zameranom na ovplyvňovanie verejnej mienky, šírenie propagandy a budovanie pozitívneho obrazu o Číne…”.

A to je všetko! Ako keby iné krajiny na Slovensku nerobili to isté, ako keby ich spravodajské služby nerobili to isté a ešte viac. Vyčítať najľudnatejšej krajine sveta, novej svetovej veľmoci “budovanie pozitívneho obrazu o Číne” je priamym popretím oprávnenosti existencie zastupiteľstva tejto krajiny na Slovensku. Toto môžu vyplodiť len nekompetentní babráci zo SIS a nie reálne uvažujúci spravodajcovia.

To je obraz Slovenska pre čínsku diplomaciu. Jednoducho “babráci!”

 

denník Iskra

denník Iskra

Ľavicovo-vlastenecký denník

Podporte nás

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia.

Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu. Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

PODPORTE NÁS

denník Iskra sk

Vyhlásenie autora

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Iskra médiá, s. r.o.. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Iskra médiá, s. r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Iskra médiá, s. r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor.

Podporte denník Iskra

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia. Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu.
Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

denník Iskra

denník Iskra

Ľavicovo-vlastenecký denník

Podporte nás

Obsah denníka je výsledkom finančne nehonorovanej práce početných aktivistov vlasteneckého razenia.

Žiaľ, pokryť nevyhnutné náklady na fungovanie, tvorbu a publikovanie našich ideí v podmienkach súčasného systému oligarchického kapitalizmu nie je jednoduché.

Pomôžte nám zvládnuť túto ťažkú úlohu. Podporte iskru akoukoľvek systematickou alebo jednorazovou finančnou pomocou. Na výške Vašej pomoci nezáleží.

PODPORTE NÁS

denník Iskra sk